Miejscowi producenci z certyfikatami Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej

26.03

W niedzielę 24 marca podczas drugiego dnia Jarmarku Wielkanocnego w skansenie wicestarosta Damian Cieszewski i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej, a zarazem przewodniczący komisji certyfikacyjnej Grzegorz Cempura wręczyli certyfikaty Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej producentom, którzy przeszli pomyślnie III certyfikację oraz wytwórcom, którzy otrzymali znak jakości dwa lata temu i starali się o ponowne przyznanie marki. Nowi producenci otrzymali również statuetki z logo marki - pszczyńską różą.

- Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej tworzą produkty wytwarzane z sercem, kreatywnością, własnoręcznie przez naszych mieszkańców, lokalnych producentów, którzy starając się o certyfikat musieli spotkać się z komisją, zaprezentować swoje wyroby. Było wiele rozmów, ciężkie obrady. Wybraliśmy najlepsze z najlepszych - mówił wicestarosta Damian Cieszewski, który jest wiceprzewodniczącym komisji certyfikacyjnej. I dodał, że każdy, kto w weekend odwiedził Jarmark Wielkanocny w skansenie mógł przekonać się o wysokiej jakości oznakowanych produktów - tych, które tworzą Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej od 2022 roku, jak również wyrobów wyróżnionych w kolejnych naborach.

W trzecim naborze do marki dołączyło 9 nowych producentów, a 10 z wcześniejszych edycji uzyskało znak jakości dla kolejnych swoich produktów. Tym samym grono producentów uhonorowanych znakiem jakości liczy już 32 producentów. To zarówno rolnicy, pszczelarze, koła gospodyń wiejskich, rzemieślnicy i przedsiębiorcy. W trzech naborach certyfikat Lokalnej Marki przyznano łącznie ponad 90 produktom lub grupom produktów.

Producenci podpisali umowę na używanie znaku Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej w połowie marca. Certyfikaty zostały przyznane na dwa lata. Po tym czasie będzie można starać się o ponowne przyznanie marki dla tych produktów.

Zdjęcie grupowe producentów certyfikowanych produktów oraz członków Komisji Certyfikacyjnej.
Dwie kobiety oglądające wręczenie certyfikatów.
Publiczność w namiocie ogląda wręczenie certyfikatów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Publiczność w namiocie ogląda wręczenie certyfikatów Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej wręcza certyfikaty Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej przemawia, obok stoi Wiceprzewodniczący Komisji.
Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Komisji Certyfikacyjnej wręczają statuetki Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej wręcza statuetki oraz certyfikaty Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Przewodniczący Komisji certyfikacyjnej wręcza certyfikat przedstawicielom Gospodarstwa Rolnego K.K. Mocek.
Przed sceną Przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej przemawia, obok stoją członkowie Komisji.
Wiceprzewodniczący Komisji Certyfikacyjnej przemawia, obok stoi Przewodniczący Komisji.